Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

Üniversite öğrencisi Merve’den 3 gündür haber alınamıyor

Üniversite öğrencisi Merve’den 3 gündür haber alınamıyor
59 views
27 Ağustos 2021 - 13:04

21 yaşındaki Merve Mutlu, 3 gün önce Diyarbakır’dan “Staj için kayıt yaptırmaya gidiyorum” diyerek evden çıktı ve bir daha haber alınamadı.

Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan Mardin Artuklu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencisi Merve Mutlu, 23 Ağustos’ta “Mardin’e staj için kayıt yaptırmaya gidiyorum” diye evden çıktı. Akşam eve dönmeyen Merve’yi, ailesi telefonla aradı, ancak ulaşamadı. Merve’nin gidebileceği yerlere tek tek bakan aile, sonuç alamayınca, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ailesi, 3 gündür haber alamadıkları Merve’nin geri dönmesini bekliyor.

Hemşirelik öğrencisi Merve'den 3 gündür haber alınmıyor

Onun yalan söylemeye ihtiyacı yok. Okula gidiyorum diyorsa eğer, kesin okul için çıkmıştır evden…

Genç kızın ağabeyi Refik Mutlu: “Her yeri aradık yine ulaşamayınca karakola gittik. Gerekli yerlere müracaat ettik. Telefon bilgileri, kamera kayıtları istedik. Olası ihtimallerin hepsine baktık. Eve gidip beklememizi söylediler. Zan altında olduğunu düşünüyorum. Onun yalan söylemeye ihtiyacı yok. Okula gidiyorum diyorsa eğer, kesin okul için çıkmıştır evden. Kaçırılma ihtimali de olabilir. Şu düzende olabilir. Her gün haberler çıkıyor zaten. Farklı farklı haberler ve kadın cinayetleri. Sosyal medyada gündem olması için paylaşım yaptım. Birilerinin bir şey yapması lazım. Ölmeden ya da başına bir şey gelmeden bulunması lazım. Eğer bizi izliyorsa, zan altında değilse kendiliğinden gelir zaten. Öyle bir huyu da karakteri de yok. “dedi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.