Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ: DARA CAZİBE MERKEZİ OLACAK

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ: DARA CAZİBE MERKEZİ OLACAK
55 views
28 Ağustos 2021 - 8:34

MARDİN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Antik Kent Dara’da turist karşılama ünitesi inşa edeceklerini söyledi.

MARDİN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Antik Kent Dara’da içinde dinlenme ve bilgilendirme salonlarının da bulunduğu bir turist karşılama ünitesi inşa edeceklerini söyledi. Demirtaş, “Dara’yı bir cazibe merkezi yapacağız ve Dara ile ülkemizi dünyaya tanıtacağız” dedi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Bizans İmparatorluğu’nun Güneydoğu’daki son kalesi olan Antik kent Dara’nın girişinde yapılması planlanan turist karşılama ünitesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Dara girişinde yapılacak karşılama ünitesinin güvenlik, lavabo, dinlenme ve bilgilendirme salonlarından oluşacağını belirten Demirtaş, bu karşılama ünitesinin çevresinde de kafe, restoran ve otel gibi turistik mekanların açılacağını kaydetti. Antik kent Dara’nın hem Mardin, hem ülke için çok önemli bir yer olduğuna işaret eden Demirtaş, “Amacımız burayı bir cazibe merkezi haline getirmek ve yeni bir destinasyon merkezi oluşturmak. Bu sayede buraya gelen turistlere Dara ile ilgili daha güzel ve sağlıklı bilgi verilecektir. Bunun da Dara’nın daha iyi tanıtılmasına vesile olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Dara Harabeleri: Perslerin mirası / Mardin / Dara Harabeleri'ne nasıl gidilir?
Dara antik kent: Dara Mezopotamya Harabeleri, Mardin, Türkiye - Tripadvisor
Mardin Dara Harabeleri | Gezginin Ayak İzleri

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.