Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

MARDİN’DE (MESOB) BAŞKANI’NDAN ESNAFA PANKARTLI ‘AŞI OL’ ÇAĞRISI

MARDİN’DE (MESOB) BAŞKANI’NDAN ESNAFA PANKARTLI ‘AŞI OL’ ÇAĞRISI
51 views
01 Eylül 2021 - 11:55

MARDİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı İsa Tunç ile yönetim kurulu üyeleri, pankart ve dövizler taşıyarak esnafa ‘Aşı ol’ çağrısı yaptı.

MARDİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı İsa Tunç ile yönetim kurulu üyeleri, pankart ve dövizler taşıyarak esnafa ‘Aşı ol’ çağrısı yaptı. Mardin‘in aşı haritasında maviye dönmesi gerektiğini belirten MESOB Başkanı Tunç Kapanmanın, ekonomik sıkıntının ve hastaneye düşmemenin önünü aşı olarak kesebiliriz dedi.

ESNAFA DÖVİZLİ, PANKARTLI 'AŞI OL' ÇAĞRISI

Aşılanma oranının yüzde 60,6 olduğu kentte, MESOB Başkanı İsa Tunç ile yönetim kurulu üyeleri aşı ile ilgili bazı kararlar aldı. Her ilçenin temsilcisinin bulunduğu yönetim kurulunda, esnafın ve yanlarında bulunan çırak, kalfa ve çalışanların aşılanmalarını zorunlu kılmaları istendi. Ayrıca ilçelerdeki dükkanlara aşı ile ilgili dövizlerin asılacağı belirtildi.

ESNAFA DÖVİZLİ, PANKARTLI 'AŞI OL' ÇAĞRISI

MESOB Başkanı İsa Tunç, “Mardin’in aşılanmada maviye dönüşmesinin en kısa sürede sağlanması gerektiğini belirterek, ‘MESOB olarak döviz bastırdık, il ve ilçe merkezlerimize dağıtacağız ve gelişimleri takip edeceğiz. Esnafımız başta olmak üzere çırak, kalfa ve yanlarında çalıştırdıkları kişilere aşılamayı zorunlu kılmalarını istiyoruz. Kapanmanın, ekonomik sıkıntının ve hastaneye düşmemenin önünü aşı olarak kesebiliriz. Esnafımızı dolaşarak bunları anlatma karar verdik” dedi.

ESNAFA DÖVİZLİ, PANKARTLI 'AŞI OL' ÇAĞRISI

Kaynak: DHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.