Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

Bakan Varank Mardin ziyaretinde

Bakan Varank Mardin ziyaretinde
45 views
03 Eylül 2021 - 11:26

Mardin’e gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Murat Varank, ‘Dicle Kalkınma Ajansı Rekabet İkliminin Geliştirilmesi Finansman Desteği Tanıtım’ programına katıldı.

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Murat Varank, Mardin‘in sanayici ve iş adamlarıyla iştişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Projelerin imza toplantısına katılan Bakan Varank, ardından sanayici ve iş insanlarıyla istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı. Varank, Mardin’e bir teknopark sözü vererek, “Üniversitemiz tarafından yapılacak bir başvuruyu kabul edeceğimizi memnuniyetle karşılayıp gereken desteği vereceğiz. Yeter ki bir sinerji oluşturalım, şehrimiz bir başvuruda bulunsun” dedi.

“Tandır evleri ile kadınlarımıza yeni istihdam alanları yaratacağız.”

İstihdama yönelik çalışmaları da destekleyeceklerini belirten Bakan Varank, “Cazibe merkezi projesi kapsamında Mardin kalesi çevresinde kaya düşmelerine karşı ıslah çalışmaları yapacağız ve burayı turizme açacağız. Önümüzdeki günlerde de istihdama yönelik çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz. Çalışan ve üreten gençler projesi kapsamında tandır evleri ile kadınlarımıza yeni istihdam alanları yaratacağız. Çalışan ve üreten gençler projesi kapsamında da yine 3 ilçemizde ve OSB de fabrikalar inşa edeceğiz. Tamamlandığında 2 bin istihdam hedefliyoruz. Burada fabrika binaları yatırımcılarını da hazır hale getirip, yatırımcılarımızın hizmetine sunacağız. Ben Mardin’in bir teknolojik geliştirme bölgesine sahip olduğunu düşünüyorum. Burada oldukça genç dinamik bir nüfusumuz var. Güzel bir üniversitemiz var. Bu şehre de bir teknopark da yakışır diyorum. Üniversitemiz tarafından yapılacak bir başvuruyu kabul edeceğimizi memnuniyetle karşılayıp gereken desteği vereceğiz. Yeter ki bir sinerji oluşturalım, şehrimiz bir başvuruda bulunsun” diye konuştu.

Bakan Varank Mardin'de
Bakan Varank Mardin'de
Bakan Varank Mardin'de

Kaynak: DHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.