Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

Arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeden 20 yaşındaki Necati Kaan Şahin tıp fakültesini kazanmış

Arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeden 20 yaşındaki Necati Kaan Şahin tıp fakültesini kazanmış
75 views
08 Eylül 2021 - 9:12

TYT-AYT sayısal alanda Türkiye birincisi olan 20 yaşındaki Necati Kaan Şahin, alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Doktor olma hayali kuran Şahin’in Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığı ortaya çıktı. Şahin’den ailesinden geriye hüzün dolu buruk bir gurur kaldı.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde geçen ay meydana gelen trafik kazasında TYT-AYT sayısal alanında Türkiye birincisi olan 20 yaşındaki Necati Kaan Şahin’e, aracıyla seyir halinde olan Mehmet Ali Şahin çarptı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Şahin, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Alkollü olduğu öğrenilen sürücü tutuklanırken, hayatının baharında olan ve doktor olma hayalleri kuran Necati Şahin’in cenazesi Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.

3 yıldan 9 yıla kadar hapsi isteniyor

Talihsiz gencin hayatını kaybetmesine neden olan ve olay anında alkollü olduğu öğrenilen tutuklu Mehmet Ali Şahin’in “bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma” suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi istendi.

Sabah’ın haberine göre iddianame Biga 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, ilk duruşma 1 Ekim’de yapılacak. Girdiği son üniversite sınavında başarılı bir derece elde eden Necati Kaan Şahin’in çok istediği şey olan tıp fakültesini kazandığı ortaya çıktı.

Alkollü sürücünün kurbanı olan Kaan'ın, hayali olan tıp fakültesini kazandığı ortaya çıktı

3 yıldır doktor olma hayaliyle üniversite sınavlarına hazırlanan Necati Kaan Şahin’in (20) kullanımındaki elektrikli motosiklete çarparak kaçan ve ölümüne neden olan sürücü Mehmet Ali Şahin hakkında, ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma’ suçu kapsamında iddianame hazırlandı. Şüphelinin, olay anında alkol oranının 1.33 promil olduğu ve 70 kilometrelik hız sınırını aşarak 89 kilometre hızla talihsiz gence çarptığı tespit edildi.

“Alkollü araç kullananlar en ağır şekilde cezalandırılmalı.”

Olay mahallinde bulunan bir tanık ise şüphelinin kazadan önce zikzak yaparak hızla araç kullandığını belirtti. Tek isteğinin adalet olduğunu söyleyen baba Mustafa Şahin, “Alkollü araç kullananlar en ağır şekilde cezalandırılmalı. Oğlumun üniversite yerleştirme sonuçlarını geçtiğimiz günlerde elimize aldık. Kocaeli Tıp Fakültesi’ni kazanmış. Bu davanın takipçisi olacağız” dedi.

“Çarptığım şeyin hayvan olduğunu sandım”

Şahin’in kullandığı elektrikli motosiklete çarparak kaçan ve ölümüne neden olan sürücü Mehmet Ali Şahin hakkında iddianame hazırlandı. Kazanın yaşandığı gece yakalanan sürücü Şahin’in 1.33 promil alkollü olduğu, kullandığı aracın ise yasal hız sınırı 70’in üzerinde 89 kilometre olduğu belirlendi.

Alkollü sürücünün kurbanı olan Kaan'ın, hayali olan tıp fakültesini kazandığı ortaya çıktı

Şahin ifadesinde, olay gecesi arkadaşıyla alkol aldıklarını, viyadük köprüsünün üzerinde aracının sol ön tarafında bir şey gittiğini gördüğünü, hayvan zannettiğini, çarptığını ve yoluna devam ettiğini dile getirdi. İddianamede, şüphelinin kazadan sonra aracını durdurup ağır yaralanan motosiklet sürücüsüne gerekli yardımı yapmak, olay yerine acil servis ekibini çağırmak yerine kaza mahallini terk edip aracına binip gittiği vurgulandı. Şüphelinin savunmasında çarptığı şeyin hayvan olduğunu zannettiğini beyan etmişse de, savunmasının hayatın olağan akışına aykırı, gerçeklerden kopuk ve tutarlı bulunmayan, suçtan kurtulmaya yönelik olduğu dile getirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.