Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

Diyarbakır’da 17 gün önce kaybolan genç kız, Mardin’de “ikinci eş” olarak ortaya çıktı

Diyarbakır’da 17 gün önce kaybolan genç kız, Mardin’de “ikinci eş” olarak ortaya çıktı
81 views
09 Eylül 2021 - 7:41

Diyarbakır’da kaybolan 15 yaşındaki kız, sosyal medyada bir videoda ortaya çıktı. Söz konusu videoyu çeken şahsın, saz çalan kişiye kız hakkında “Kaçıncı eşin?” diye sorduğu ve “İkinci” cevabının verildiği görülüyor.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde ailesiyle yaşayan 15 yaşındaki kız, 17 gün önce evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı. Ailesi ertesi gün durumu polise bildirdi. Güvenlik güçleri kızın bulunması için çalışma başlattı.

Ailenin akrabaları, kızlarının yakın zamanda çekilmiş bir videosunu sosyal medyada gördü. Görüntülerde, videoyu çeken Ş.S., “Ahmet Can” diye seslendiği kişiye yeni eşinin hayırlı olması temennisinde bulunup, kaçıncı eşi olduğunu soruyor. Ahmet Can da “ikinci eşim” diye yanıt veriyor. Ardından videoyu çeken kişi kıza dönerek “yenge, yüzünü kapatma, utanma” diye sesleniyor. O da yüzünü kapatarak gülüyor.

Videoyu paylaşan kişiyle irtibata geçen aile, kızlarının Mardin‘in Kızıltepe ilçesinde olduğunu öğrendi. Aradıkları numaraya bir daha ulaşamayan aile, kızlarının bir an önce bulunmasını istiyor.

Kaynak: DHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.