Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

Müezzin, kahveyi acı yaptı diye karısını boğarak öldürdü

Müezzin, kahveyi acı yaptı diye karısını boğarak öldürdü
59 views
09 Eylül 2021 - 12:10

Kocaeli’nde boşanma aşamasında olan eşinin acı kahve yapması nedeniyle çıkan tartışmada eşini boğarak öldüren müezzin, eşinin başka bir adamla ilişkisi olduğunu öne sürdü. “Ben kadın cinayetleri üzerine vaaz veren biriyim” savunması yapan müezzine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

5 Eylül 2020 tarihinde sabah saatlerinde Kocaeli’nin İzmit ilçesi 28 Haziran Mahallesi’nde bulunan bir sitede meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre İzmit ilçesinde bir camide müezzin olarak görev yapan Zülküf Güneş ve boşanmak üzere olduğu eşi Özlem Güneş arasında gece saatlerinde yaptığı kahvenin acı olması sebebiyle tartışma çıktı.

Polis ekiplerini arayarak eşini öldürdüğünü itiraf etti.

Kavgaya dönüşen olayda Zülküf Güneş, eşi Özlem Güneş’i boğarak öldürdü. Yaşanan olaydan sonra Zülküf Güneş, sabah saatlerinde polis ekiplerini arayarak eşini öldürdüğünü itiraf etti. Olayın ardından gözaltına alınan Zülküf Güneş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

İlişkisi olduğu iddia edilen Bilal G.’nin ismini telefonuna Demet 2 olarak kaydetmiş

“Eşini kasten öldürme” suçundan hakkında dava açılan Zülküf Güneş’in Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya sanık Zülküf Güneş, taraf avukatları ve tanık Bilal G. katıldı. Duruşmaya ilk olarak; maktul Özlem Güneş’in incelenen telefonunda ilişkisi olduğu iddia edilen Bilal G.’nin Demet 2 olarak kayıt edildiği, onun dışında telefonda herhangi bir şeye rastlanmadığı mahkemede ortaya sunuldu.

“Ben Özlem hanımla evlilik planı yapmadım”

Özlem Güneş’i hac kafilesinde görev yaptıkları esnada tanıdığını söyleyen Bilal G. “Hac kafilesinden sonra iki aile olarak git gellerimiz oldu. Zülküf Güneş’in iddia ettiği gibi Özlem hanımla özel bir ilişkim yoktur. Sadece eşimle bir sohbetleri vardır. Özlem’in beni Demet 2 diye kaydetmesinin sebebi, eşimin Özlem hanımı ararken benim telefonumu kullanmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Ben Özlem hanımla evlilik planı yapmadım, kendisi ile özel bir görüşme de yapmadım bu kesinlikle yalandır” dedi.

“Seninle boşandıktan sonra onunla devam edeceğiz”

Bilal G’nin eşi Özlem ile ilişkisi olduğunu söyleyen Zülküf Güneş, “Eşim Türkiye’ye döndükten sonra Bilal ile fotoğraflarını gördüm. Bunu sorduğumda o bizim özelimiz, seninle boşandıktan sonra onunla devam edeceğiz gibi şeyler söyledi. Benim eşimi öldürme gibi bir kastım yoktu. Tahrik üzerine bu olay gerçekleşti. Ben kadın cinayetleri üzerine vaaz veren biriyim” diye konuştu.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Mahkeme heyeti, Zülküf Güneş’in “eşi kasten öldürme” suçunu işlediği sabit olduğunu belirterek hiçbir indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Kaynak: İHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.