Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

Hafta içi ve hafta sonu yasakları gelecek mi?

Hafta içi ve hafta sonu yasakları gelecek mi?
60 views
27 Eylül 2021 - 16:42

Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre Türkiye’de vaka sayıları artıyor. Durum iç açıcı değil. Kışın yaklaşması ile birlikte hafta içi ve hafta sonu ayrıt etmeden uygulanan tedbirlere yenileri eklenecek mi? soruları sorulmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapanmayla ilgili Uzmanlar ve bilim kurulunu işaret etmişti. Bilim kurulu üyeleri ise artış devam ederse kapanma dahil yeni tedbirlere vurgu yapıyor.

Türkiye’nin gözü kabine toplantısında. Koronavirüs ile mücadelede kış aylarının yaklaşması ile birlikte yeni döneme geçilebileceği konuşuluyor.

Kabine toplantısının en ömeli gündem maddelerinden biri de korona ile mücadelelinin yol haritası. Bu kapsamda da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum gerçekleştirmesi bekleniyor.

Özellikle vaka sayısındaki artış, aşılama oranları, tüm bunlarla ilgili bilgileri kabine üyelerine aktaracağı belirtiliyor. Öte yandan havalar soğuyor. Bir yanda grip mevsimi bir yandan koronavirüsle mücadele, bu kapsamda da ‘Yeni bir tedbir gelir mi, ya da tedbirlerde bir değişiklik olur mu?’ Bir süredir lokanta-kafe gibi kapalı mekanlar ve kamu kurumlarında aşısızlara ayrı yer ayrılması ve test zorunluluğunun AVM’leri de kapsaması gibi önlemlerin alınabileceği de iddia ediliyor.Tüm bunların da kabine toplantısında masaya yatırılması bekleniyor. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.