Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-3.jpg

1’inci Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu başladı

1’inci Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu başladı
42 views
31 Ekim 2021 - 10:05

Kızıltepe’de bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın startını vermesiyle başladı.

21 kilometre yarı maraton olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen koşuya, yerli yabancı 363 sporcu katıldı. 5 kilometrelik halk koşusuna ise 7’den 70’e onlarca vatandaş katılım sağladı.

Vali ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş tarafından Tepebaşı Mahallesi Halı Sokak’ta startı verilen Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde 5 kilometre halk koşusu, 21 kilometre yarı maraton olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen koşuya yerli yabancı 363 sporcu katıldı. 5 kilometrelik halk koşusuna ise 7’de 70’e onlarca vatandaş katılım sağladı.

Amaç, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek”

Basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali Demirtaş, gerçekleştirilen etkinlikle amaçlarının bir yandan çocukları ve gençleri spora teşvik etmek bir yandan da kentin tanıtımını sağlamak olduğunu belirtti.

İlk defa düzenlenen koşuya sporcu ve vatandaşların yoğun katılımından duyduğu mutluluğu dile getiren Demirtaş, “Kızıltepe ilçemizde ilk defa düzenlenen yarı maratona hem ulusal hem de uluslararası düzeyde ciddi katılımın olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Bugün bu etkinliğimizi başlattık inşallah bundan sonra devamını da getireceğiz. Tek amacımız; hem çocuklarımızı spora teşvik etmek istiyoruz hem de ilimizi en güzel şekilde ülkemizde ve uluslararası düzeyde tanıtmak istiyoruz. Bu etkinliğin ilimizin tanıtımına ciddi bir katkısının olacağına inanıyorum. Kaymakamımız başta olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Çam ise 72’si kadın 291’i erkek sporcu olmak üzere 363 sporcunun koşuya katılım sağladığını belirtti.

DHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.