Mardin Kent Gazetesi

Nusaybin’de polis memuruna ait aracın altına bomba yerleştiren 4 kişi yakalandı

Nusaybin’de polis memuruna ait aracın altına bomba yerleştiren 4 kişi yakalandı
181 views
10 Aralık 2021 - 15:41

İçişleri Bakanlığı, Nusaybin’de bir polis memuruna ait aracın altına bomba düzeneği yerleştiren şahıslara yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 4 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı. Yakalanan şahıslardan 3’ünün ise suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, Nusaybin’de bir polis memuruna ait aracın altına bomba düzeneği yerleştiren şahısları yakalamak için gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda A.D, S.D., Ş.A., A.A. isimli 4 şahsın gözaltına alındığını duyurdu.

Gözaltına alınan şahıslardan 3’ünün ilk ifadesinde araç altına bomba düzeneğini yerleştirdiklerini itiraf ettikleri belirtildi.

Olayla ilgili yapılan açıklamada, “Mardin Nusaybin ilçesinde 04.12.2021 tarihinde, bir polis memuruna ait aracın altına yerleştirilen bomba düzeneği ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda; olayı gerçekleştirdiği belirlenen şahıslara yönelik bugün sabah saatlerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda A.D, S.D., Ş.A., A.A. isimli 4 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 3’ü ilk ifadesinde araç altına bomba düzeneğini yerleştirdiklerini itiraf etti. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.