Mardin Kent Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurdaki hareketlilik geçici bir durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurdaki hareketlilik geçici bir durum
46 views
31 Aralık 2021 - 9:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASKOM Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, “Kurun yıl sonu hesap kapatmaları sebebiyle bugünlerde tekrar oynamaya başlaması, geçici bir durumdur. Yılbaşından itibaren kurun bu hafta başındaki gibi makul seviyede istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz. Döviz kurlarında ani iniş çıkışlar yaşanmaması için tedbirlerimizi aldık, alıyoruz.” dedi.

İşte Erdoğan‘ın konuşmasından satır başları:

ASKON hep bu devletin, milletin yanında yer almıştır. ASKON son dönemde de ilkeli tavrı ile farkını ortaya koymuştur. Bunun için Anadolu Aslanları kavramını önemli görüyorum. Hizmet eden herkese ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 

KURDAKİ HAREKETLİLİK GEÇİCİ BİR DURUM

Türkiye ekonomisini yüksek faiz, yüksek enflasyon sarmalından kurtarıp büyüme sarmalına sokmanın mücadelesini veriyoruz. Üretim, istihdam tarafında işler yolunda gidiyor. Bu süreçte elbette önümüze sıkıntılar da çıkıyor. Son dönemde yaşadığımız sorunlardan birisi döviz kurundaki dalgalanma ve fahiş fiyatlar….

Dövizdeki dalgalanma kontrol altında. Kurun yıl sonu hesap kapatmaları sebebiyle bugünlerde tekrar oynamaya başlaması, geçici bir durumdur. Yılbaşından itibaren kurun bu hafta başındaki gibi makul seviyede istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz. Döviz kurlarında ani iniş çıkışlar yaşanmaması için tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Faiz sebep, enflasyon sonuçtur. Buna inandığımız gün başarılı olacağız. Yastık altında tutulan 5 bin ton altının ne kadarını ekonomiye kazandırırsak gücümüz o derece artacak. 

DÖVİZ KURU ÜZERİNDEN SİLAH ÇEKMEYE KALKTILAR

Döviz kuru üzerinden bize silah çekmeye kalktılar bunu beceremediler, bizim silahımız daha güçlü. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirme hedefimizin başarıyla sonuçlanacağından şüpheniz olmasın.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.