Mardin Kent Gazetesi

SMA Hastası Muhammed bebeğe nefes ol umut ol!

SMA Hastası Muhammed bebeğe nefes ol umut ol!
207 views
14 Şubat 2022 - 20:28

6 aylıkken SMA hastalığı teşhisi konulan ve hayatını makinelere bağlı sürdüren Muhammed bebeğin tedavisi için 2.4 milyon dolar gerekiyor.

Ülkemizde her 6000 doğumda bir görülen SMA hastalığına Muhammed bebek henüz 3 aylıkken vücudunu oynatmadığını fark eden anne Firdevs Altunkaynak, hastaneye götürdükleri bebeklerinin yapılan tekikler sonucu  SMA hastası oluğunu öğrenmeleri ile anne Firdevs ve baba Abdülrahman Altunkaynak’ın adeta dünyaları yıkıldı.

SMA-Tip 1 hastası olan Muhammed bebek şuan Spinaza tedavisi görüyor fakat doktorların açıklamalarına göre; Muhammed bebeğin iyileşme ihtimalini yüzde 95 etki edecek ilacın yurt dışında olduğunu ve talihsiz bebeğin 13 kilo olmadan mutlaka bu ilacın uygulanması gerekiyor.

Adana’da yaşayan ve daha önce de bir bebeklerini kaybeden Mardinli Altunkaynak ailesinin 2.4 milyon dolar değerindeki ilacı alabilecek maddi durumları olmadığından, gerekli yardım ve bağış toplama iznini Adana Valiliğinden alarak “MUHAMMED’DE UMUT OL” sloganıyla yetkililerden ve hayırsever insanlardan yardım çağrısında bulunuyorlar.

Zaman ilerledikçe kasları biraz daha eriyen Muhammed bebeği hep birlikte yaşatmak için sende yardım elini uzat!

Valilik izinli hesap:

IBAN:TR45 0004 6001 0488 8000 3076 34

ALICI: Adana Valiliği Muhammed Emin Yardım Kampanyası

Tüm operatörlerde geçerli olmak üzere:

“Muhammed” yaz 7188’e gönder.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.