havin161.jpg
havin161.jpg

Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-1.jpg

Midyat-Mardin ulaşımına okkalı zam: 40 TL

Mardin’de ulaşıma Mart ayında yapılan zammın ardından yeni bir zam daha yapıldı. Şehir içi ve ilçeler arası halk otobüslerine yüzde 30’un üzerinde zam yapılırken, yeni tarife sabah saatlerinde uygulanmaya başlandı. Midyat- Mardin arası tek yön bilet fiyatları yeni yapılan zamla birlikte 30 TL’den 40 TL’ye yükseldi

Midyat-Mardin ulaşımına okkalı zam: 40 TL
28 views
30 Haziran 2022 - 1:10

Zam, kartlı binişlerin yanı sıra kartsız biniş tarifelerine de aynı oranda yansıtıldı.

Yeni zamla birlikte şehir içi ulaşımda kartlı binişler 4 TL’den 5 TL 25 kuruşa yükseldi. İlçeler arası ulaşım ücretlerine de benzer oranda zam yapılırken; Kızıltepe- Artuklu arası ulaşım ücreti 9 TL’den 12 TL’ye, Artuklu- Nusaybin arası 30 TL’den 40 TL’ye, Artuklu- Midyat arası da 30 TL’den 40 TL’ye yükseldi.

Nursin Nisan haberine göre Şehir içi ulaşımda kartsız binişler ise 5 TL’den 7 TL’ye yükseldi. Aynı şekilde kartsız binişin 11 TL olduğu Kızıltepe-Artuklu ulaşım ücreti de 14 TL’ye yükseldi.

BİR ZAM DAHA BEKLENİYOR

Yapılan zamla ilgili şoförler mazot fiyatlarının yükselmesini gerekçe gösterdi. “Mazot fiyatı çok yüksek, ne yapalım” diye soran şoförler, bir zammın daha beklendiğini söyledi.

MAZOT FİYATLARI DÜŞÜRÜLMELİ 

Vatandaşlar da yol ücretlerinin yükseldiğinden dolmuşa bindiklerinde haberdar olduklarını belirtti. Vedat isimli vatandaş, “Her gün bir şeye zam geliyor. Nereye gideceğimizi şaşırdık. Her şey 10’a katlandı. Mazot çok yüksek. Şoförlere de bir şey diyemiyoruz. Nasıl olacak bilmiyoruz” dedi.

Abdurahman isimli vatandaş da mazot fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyledi. Mazot fiyatlarından dolayı bir şey diyemediklerini dile getiren Abdurrahman isimli vatandaş, “Her şey çok pahalı. Mazot fiyatlarının düşürülmesi lazım” ifadelerini kullandı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.