havin161.jpg
havin161.jpg

Mardin Kent Gazetesi

Basliksiz-1.jpg

HDP’nin yeni Eş Genel Başkanları kimler olacak?

HDP Genel Merkezi 5’inci Olağan Kongresini 3 Temmuz’da gerçekleştirecek. “İrade bizim, gelecek bizim demek için 3 Temmuz’da Ankara’dayız” diyen HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, yeni Eş Genel Başkanların kimler olacağını açıkladı.

HDP’nin yeni Eş Genel Başkanları kimler olacak?
1 views
01 Temmuz 2022 - 0:42

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, parti Genel Merkezi’nde olağan haftalık basın toplantısını düzenledi. Günay, HDP’nin Pazar günü gerçekleştirecekleri kongreye dair konuştu. Türkiye’de ve dünyada önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde parti olarak önemli ve büyük bir hazırlık içerisinde 5’inci Olağan Kongreye hazırlandıklarını dile getiren Günay, “Büyük bir coşku ve moral ile kongre çalışmalarımız sürüyor. ‘Çözüm Biziz, Sözümüz Var’ diyerek gerçekleştireceğimiz kongre sadece partimizin ya da sadece bir siyasi partinin kongresi olmanın ötesinde daha büyük bir anlam taşıyor. Türkiye’nin sorunlarının bu kadar ağırlaştığı, partimize yönelik saldırıların kesintisiz devam ettiği ve iktidarın partimizi ve demokratik siyaseti tasfiye ederek iktidarını ve ömrünü uzatmaya çalıştığı bir dönemde gerçekleştireceğimiz 5’inci Olağan Kongremiz Türkiye’nin temel sorunlarına çözüm yollarını gösterecek” dedi.

 

Ebru Günay, “3 Temmuz’daki 5’inci olağan kongremiz için Hakkâri’den Edirne’ye, Ağrı’dan İzmir’e İstanbul’dan Amed’e dört bir taraftan yollarda olacağız. Akın akın Ankara’ya, kongre salonumuza yürüyeceğiz. Gençler enerjiler ile, kadınlar zılgıtlarıyla, emekçiler alın teriyle, çocuklar gülüşleriyle, kısaca rengarenk giysiler ve sözlerimizle kongre alanında olacağız. ‘Çözüm Biziz, Sözümüz Var’ diyerek hazırlandığımız kongre sürecinde, HDP olarak 10’uncu yılımızda daha güçlü olduğumuzu, bize diz çöktürmeye çalışanlara bir kez daha göstereceğiz” dedi.

BULDAN VE SANCAR İLE DEVAM

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Günay, eş genel başkanların değişip değişmeyeceğine dair, soruya Mithat Sancar ve Pervin Buldan üzerinden Mutabakat Komisyonunun genel eğilimi olduğunu söyleyerek, “Mutabakat komisyonumuz ve parti kurullarımızdaki genel eğilim eş genel başkanlarımızın devamı yönünde. Sürpriz beklemiyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.