Mardin Kent Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, KPSS iddialarına ilişkin ilk yorum: GENÇLERİ NASIL ALDATIRIZ GAYRETİ İÇERİSİNDELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, KPSS iddialarına ilişkin ilk yorum: GENÇLERİ NASIL ALDATIRIZ GAYRETİ İÇERİSİNDELER
24 views
06 Ağustos 2022 - 13:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS ile ilgili, “ÖSYM, bundan sonraki süreçte şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edecek” dedi.

Soçi’de Rusya lideri Putin ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş yolunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“ÖSYM, bundan sonraki süreci, şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.”

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ve “Sorular sızdırıldı” iddialarının ardından iptal edilen KPSS ile ilgili değerlendirmede bulunan Erdoğan, “FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük.” dedi.

“Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi kesinlikle olmayacak.”

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.