Mardin Kent Gazetesi

İnşaat Mühendisi Bahar Hezer cinayetinin arka planı

Genç bir inşaat mühendisi olan Bahar Hezer’in kardeşi Yekta Hezer tarafından öldürülmesinin ardından başlayan tartışmalarda dikkat çeken detaylara bir yenisi eklendi.

İnşaat Mühendisi Bahar Hezer cinayetinin arka planı
30 views
04 Aralık 2022 - 23:53

Urfa’da dün Karaköprü ilçesinde Marmara Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği öğrencisi Yekta Hezer, İnşaat Mühendisi ablası Bahar Hezer’i sokak ortasında silahla vurarak öldürdü. Olayın ardından Bahar Hezer’in neden öldürüldüğü tartışmaları yaşanırken, ailesinin aktardıkları, kamuoyuna yansıyanlar şaşkınlık yarattı.

Bahar Hezer’i katleden kardeşi ifadesinde pişman olmadığını belirterek, “Bahar, beni deli olarak görüyordu. Sürekli bana ‘Senin 46 raporun var. Git, psikiyatri doktoruna gözük. Sen delisin’ diyordu. Tanrı’ya güveniyorum. İyi ki onu öldürdüm. Polis beni yakalamasaydı; ailemin diğer fertlerini de öldürecektim. Hiç pişman değilim” dedi.

Aktarılan bir başka hikayeye göre ise; Bahar Hezer, 26 yaşında, Özel bir firmada inşaat mühendisi olarak çalışıyordu. 4 çocuklu bir ailenin üyesi idi. Babası geçen sene vefat etti. Kardeşi Yekta Hezer zeki biri Doktor olmayı çok istiyordu. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı.

4 kardeş ve anneleri İsmet Hezer ile birlikte Karaköprü’de birlikte yaşıyorlardı. 24 yaşında kardeşi Yekta Hezer okul için İstanbul’da Urfa’ya yeni geliyor. Yekta kendisi almış olduğu puan ile devlet üniversitesinde Tıp Fakültesi gelmiyor. Ailesine özel bir üniversitede okumak İstediğini ama ailesi ise maddi olarak bunun imkansız olduğunu söylüyordu.

Hatta Yekta ailenin Karaköprü’de oturmuş olduğu evi satarak beni özel üniversite de Tıp okuyarak Doktor olmasını istiyordu. Bahar da evi sattıkları zaman kiracı olarak perişan olacaklarını ve evlerini Satamayacklarini dile getirmiş.

Yekta ise bunun vermiş olduğu psikolojik sorunlarla birlikte bunu bir türlü kafasından çıkarmamış ve sürekli doktor olmama engel oldu diye ablası Bahar’a söyleniyormuş. Dün de ablasının evde olduğu bir vakitte evden aşağıya inmesini istemiş. Bahar Hezer de aşağıya indiği sırada arkadan gelerek elinde bulunan tüfekle 5 el ateş ederek ablasını öldürdü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.