Mardin Kent Gazetesi

Deva Partisi Kızıltepe ilçe Başkanı belli oldu

Deva Partisi Kızıltepe ilçe başkanlığına İbrahim Kılıç seçildi.

Deva Partisi Kızıltepe ilçe Başkanı belli oldu
7 views
19 Aralık 2022 - 21:49

Kongrede tek aday olarak İbrahim Kılıç seçildi. Deva Partisi İl başkanı Av. Mesut Aydoğan, İl yönetimi, ilçe başkanları ve ilçe yönetimlerinin yanı sıra kayıtlı delegelerin katılımıyla gerçekleştirilen kongreye halkın birçok kesiminden katılım oldu.

Oldukça coşkulu geçen kongrede İl başkanı Av. Mesut Aydoğan şu sözleri dile getirdi: “Bugün ikinci defa bir kongrede bir araya gelmenin farklı heyecanlı ve gururunu yaşıyoruz. Şimdi 20 yıldır Türkiye’yi yöneten bir Ak Parti zihniyeti ve iktidar vardır.

Türkiye’nin geldiği nokta ortada, Bize göre Türkiye şu an büyük yolsuzluklarla haksızlıklarla zulümlerle yoksunlukla boğuşmak zorunda kalan bir ülke, ülkenin genel durumu çok kötü ancak bir şey daha var dikkatimizi çekecek olan. Mardin 81 ilin içerisindeki en kötü illerden biri iktidar bir hükümet bir bütün Türkiye’yi yönetiyor ancak Mardin eğitim konusunda sağlık konusunda altyapı konusunda demokrasi konusunda insan hakları konusunda diğer bütün illerin de sıralamasında en gerisinde dönüp kendimize bakmamız gerektiğini buradan anlıyoruz daha çok yakın bir tarihte Batman’a gittim Batman’ın da büyük sorunları var ama gelişmişlik konusunda altyapı üst yapı itibari ile Mardin’den çok daha iyi bir hale gelmiş Şanlıurfa’da öyle komşu illerimizin ilçelerimizin en gerisinde yer alıyor olmamızın bize bir mesajı bir anlamı var biz diyoruz ki her ne kadar Türkiye’nin gidişatı kötüyse Mardin’in yerel siyaset ve dinamiklerin yeterince örgütlenmediği memleketin sorunlarıyla ilgilenen kadroların bir araya gelmediğini gördük ve tam da bu açığı kapatmak Mardin’in hem Türkiye genelinde hem de iller sıralamasında hak etiğiyere getirmek için teşkilatlarımızı bu bilince sahip insanlardan ve yol arkadaşlarından kurduk. Biz buna inanıyoruz kendi mücadelemizi kendi memleketimizin hem genel hem yerel mücadelesini vermediğimiz sürece bu sorunların bir başkası tarafından çözülmesini mümkün olmadığını gayet farkındayız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.